December 5, 2022
Portali Shprehja

Tensioni PSG-Mbappè: vonesë në pagesën e rrogave!

Dëshira e Kylian Mbappe për t’u larguar nga PSG në fillim të tetorit ka një shpjegim, ose kështu raporton L’Equipe: një vonesë në pagimin, pjesërisht, të pagës së tij të shtatorit. Ylli i kombëtares franceze nuk do ta kishte vlerësuar këtë ngatërresë të vogël dhe nuk do të vononte t’ua komunikonte përgjegjësive dhe të ushtronte presion me thëniet tashmë të zakonshme të largimit nga PSG, me fantazma e Real Madridit që e mërzit shumë presidentin Al Khelaifi.

Gazeta franceze shkon edhe më tej në meritat e asaj deklarate të dëshirës për t’u larguar nga Parisi pak para ndeshjes së Champions League kundër Benfica-s, dhe një arsye tjetër mund të jetë Neymar.

Futbollisti brazilian e luajti pjesën e parë të sezonit si një protagonist i madh dhe së bashku me mikun e tij Messi, gjithashtu në formë të shkëlqyer, do të kishin lënë në hije yllin Mbappe. Kështu, francezi nuk u ndje në qendër të atij projekti që e sheh atë si yllin më të ndritshëm në qiellin e PSG-së.

Pikerisht keto premtime e binden të qëndronte nën hijen e Kullës Eiffel, sigurisht edhe nën tingujt e qindra miliona eurove qe të hiqte dorë nga ëndrra zbarkimi në Santiago Bernabeu me fanellën e Real Madridit dhe kurorëzimi i planit të Florentino Perez për të vjedhur lojtarin e tij më prestigjioz nga “armiku” Al-Khelaifi.

Pjesa e munguar e pagës më pas mbërriti në sportelin e Mbappe-së dhe për momentin u rikthye, edhe nëse dhimbjet e barkut të sulmuesit mund të ktheheshin së shpejti. Megjithatë, për momentin, me Kupën e Botës per te luajtur dhe vëmendja e sulmuesit është e gjitha për atë Botëror të ngritur tashmë në vitin 2018.

Por që tani do të nënkuptonte, përveçse triumfi ne dy edicione, një të mirë: Topin e Arte vitin e ardhshëm, qëllimi i madh personal i Mbappe për të dalë nga hija e dyshes Messi-Ronaldo dhe për të filluar të ripohojë epërsinë e tij në duelin me Erling Haaland, që do të dallojë vitet e ardhshme të futbollit botëror.

.

Të Ngjajshme

SUPER HEROI I KROACISË QUHET LIVAKOVIC | Mbarron ëndrra e Japonisë, Kroacia në çerekfinale (PAMJET)

admin

JAPONIA GJEN GOLIN BEFASUES!!! VAR akordon, por legjenda gjermane kishte parashikuar gjithçka 1′ përpara… (PAMJET)

admin

Një Rolex një orë, dy avionë në muaj…; ja çfarë mund të blejë Ronaldo me rrogën te klubi i ri

admin

Leave a Comment