Ter Stegen bën atë që nuk e ka bërë asnjë portier në La Liga që nga sezoni 2005/06

Portieri i kombëtares së Gjermanisë ka qenë në nivelin më të lartë edhe sot, në ndeshjen që Barcelona e luajti kundër Getafe.

Ter Stegen, përveç pritjeve që pati, ai ishte i mrekullueshëm edhe në lojën me këmbë, ku arriti të vendoste një statistikë që nuk ishte regjistruar qysh nga sezoni 2005/06.

Ter Stegen ka tentuar 69 pasime në ndeshjen e sotme – më shumë se secili portier në La Liga, në një ndeshje, që nga viti 2005/06, përcjell lajmi.net.

Ter Stegen mori komente pozitive edhe nga trajneri Quique Setien, i cili komplimentoi aftësitë e portierit për vendime të sakta, dhe lojë të mirë me këmbë. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

“Nuk më pëlqen se si luan ekipi juaj” – fjalët që dikur trajneri i ri i Barcës ia tha Simeones

shprehja

Man City me përmbysje spektakolare mposht Realin në ‘Bernabeu’

shprehja

Gotze ndërron skuadër, mbetet në Bundesliga

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë