December 1, 2020
Portali Shprehja

Tërhiqet “i çmenduri” i futbollit italian: Ka qenë një udhëtim i çmendur

Giampaolo Pazzini është tërhequr nga futbolli i luajtur.

Sulmuesi e ka bërë publike lamtumirën e tij, pas 17 sezonesh, me një postim të gjatë në Instagram.

“Përshëndetje futboll, kanë kaluar më shumë se 30 vite qëkur jemi njohur”, ka shkruar “Pazzo” (I çmenduri), që në sezonin e kaluar ka luajtur te Verona.

“Isha një fëmijë herën e parë që kam shtrënguar një top mes duarve dhe nga ai moment është bërë një mik i pandashëm për mua”.

“Isha një fëmijë si shumë të tjerë, me një jetë përpara dhe mijëra ëndrra në sirtar që shpresonte të bëhej një ditë një futbollist i Serisë A”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giampaolo Pazzini (@pazzini)

.

Të Ngjajshme

Zaniolo lumturon Romën dhe Italinë: Europiani? Do të shihemi shumë më herët…

admin

Zidane tërbohet me gazetarët: Boll më folët për këtë lojtar!

admin

Leicester gabon brenda fushe dhe nuk përfiton për të kapur kreun! VAR i bën gjëmën (VIDEO)

admin

Leave a Comment