October 21, 2021
Portali Shprehja

Tërmet i fuqishëm në Kretë të Greqisë

Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Një tërmet i fortë me magnitudë 6.3 i shkallës Rihter shkundi jugun e Kretës mesditën e sotme.

Epiqendra u regjistrua 30 kilometra në juglindje të Zakros.

Thellësia vlerësohet se ishte pesë kilometra duke shkaktuar lëkundje të forta.

Ende nuk raportohet për të lënduar. Kreta prej dy javësh vazhdon që të goditet nga lëkundje sizmike, por ajo që u regjistrua sot ishte më e forta.

Të Ngjajshme

Labi i kërkon Albinit ta bëj ministër të Shëndetësisë

admin

Tahiri: E turpshme deklarata e presidentes për vettingun, kjo qeveri nuk ka ide e as formulë për këtë proces

admin

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

admin

Leave a Comment