Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës Rihter sapo ka rënë në Turqi. Akoma nuk ka njoftim për të lënduar apo nëse ka pasur dëme materiale.

Turqia u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës Rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.

.

Të ngjajshme

Raportuesja e Kosovës në PE paralajmëron LDK-në

shprehja

Moderatori pranon se është gay pas 27-vitesh martesë, falënderon gruan për mbështetjen

shprehja

Erdogan: Çështja e Sirisë për Turqinë nuk është përpjekje për të zgjeruar kufijtë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë