October 1, 2023
Portali Shprehja

Tërmeti me mbi 630 viktima në Marok, Presidenti i Shqipërisë dërgon mesazh ngushëllimi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka reaguar pas tërmetit tragjik në Marok, i cili i ka marrë jetën 632 personave deri më tani.

Kreu i Shtetit i shprehu ngushëllimet familjeve të prekura nga kjo tragjedi.

“Zemërthyer nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Marokun. Ne qëndrojmë me popullin e Marokut dhe u dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta familjeve të prekura nga kjo tragjedi”, shkroi Presidenti Begaj në “X”.

Numri i viktimave pas tërmetit në Marok rritet në mbi 600 vetë(e shtunë në mëngjes) Spitalet në Marakesh kanë njoftuar për “fluks masiv” të të lënduarve.

Tërmeti dëmtoi rëndë qytetin e vjetër Marakesh, një trashëgimi e kulturës botërore të UNESCO-s. Pamjet dhe videot në mediat sociale tregojnë ndërtesa të shkatërruara.

.

Të Ngjajshme

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Leave a Comment