February 1, 2023
Portali Shprehja

Tërmeti në Shqipëri, qytetarët dalin në rrugë!

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan mbrëmjen e sotme në vend. Lëkundjet u ndjenë më disa qytete përfshi kryeqytetin.

Në videon e siguruar nga Abcnews, qytetarë të shumtë shihet të kenë dalë jashtë banesave të tyre.

Referuar të dhëmave zyrtare nga Ministria e Mbrojtjes lëkundjet kanë shkaktuar dëme të lehta më Xibër të Dibrës, por fatmiresisht pa të lënduar ne njerez.

Të Ngjajshme

Ish-pjesëtari i Wagnerit rus: Ata që refuzonin të luftonin pushkatoheshin, Prigozhin është djall

admin

Një rrugë e Prishtinës të mbajë emrin e Joe DioGuardit

admin

Bie nga ura autobusi i nјë ekipi të futbollit, 4 viktima dhe 29 të lënduar

admin

Leave a Comment