January 28, 2022
Portali Shprehja

Test për inteligjentët: A mund ta zgjidhni këtë detyrë për 60 sekonda?

Shikoni figurën dhe përpiquni të jepni një përgjigje kur pyeteni se cili numër duhet të qëndrojë në vend të pikëpyetjes, transmeton lajmi.net.

Tact Watches

Detyra nuk është edhe aq e komplikuar, nëse jeni të mirë në matematikë atëherë mund ta zgjidhni për më pak se 60 sekonda.

Nëse nuk keni arritur ta zgjidhni akoma, atëherë kjo është përgjigjia e detyrës.

1 + 4 = 5 

5 + 2 + 5 = 12

12 + 3 + 6 = 21

21 + 8 + 11 = 40

Pra, përgjigjia e saktë është 40. /Lajmi.net/

.

Të Ngjajshme

Burri ia “sheh sherrin” Bitcoinit, një grua e mashtron dhe e detyron të investojë 180 mijë euro

admin

9-vjeçari me pasuri marramendëse, ka disa vetura super luksoze

admin

Hëngri gabimisht “Burger King” me proshutë derri, ja çfarë i ndodhi të riut mysliman

admin

Leave a Comment