23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot deklaroi se ai nuk e ka të domosdoshme postin e kryeministrit ku vihej në pikëpyetje koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK).

Pas këtyre këtyre deklaratave ka reaguar ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Evgjeni Thaçi-Dragusha, shkruan lajmi.net.

Lexo edhe: 

Kurti ndryshon qëndrim: Jo domosdo duhet të jem kryeministër

Përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi-Dragusha, ka shkruar se, Kurti nuk ka guxim që të kandidojë për postin e kryeministrit dhe për këtë arsye siç u shpreh ajo, po i përkulet e po i vardiset LDK-së.

Postimi i plotë i Thaçi-Dragushës pa ndërhyrje:

Ska guxim te kandidoje per postin e kryeministrit

Perkulje e vardisje ndaj LDK-se ✔

Mburrje per aderime te personazheve sa qesharake aq edhe tragjike ✔

#HoëLoëCanYouGo 🤦🏻‍♀️🤣. /Lajmi.net/

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja