10 C
Skopje
October 17, 2018
Informacione Rajoni dhe Bota

Thaçi takon Ali Ahmetin. A ishte temë e diskutimit bashkimi i Luginës me Kosovën?

Thaçi e ka quajtur takim të shkëlqyer takimin me Ahmetin, derisa ka shtuar se kanë biseduar për integrimin sa më të shpejtë të Maqedonisë në NATO, të cilin e shohim si interes strategjik, si dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Ishte konkludim i përbashkët, se ky proces duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe me anëtarësim të Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare”, ka shkruar Thaçi.

Nuk dihet arsyeja e saktë e takimit, por mund të spekulohet se është në vazhdën e deklaratave të Thaçit për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Maqedoni, 64 vjeçarit i kanoset burgu, vetë votoi në referendum, gruas ia grisi votën

shprehja

Haradinaj përgëzon Vasfije Krasniqin për guximin për të rrëfyer për përdhunimin

shprehja

Ja pse biondinat i hajnë lehtë foret

shprehja