June 3, 2023
Portali Shprehja

Theo Hernandez drejt largimit, gjigantët e Europës kanë gati ofertën

Fazat e merkatos verore shpesh janë bërë të zjarrta. Një nga thashethemet e fundit ka të bëjë me Theo Hernandez.

Mbrojtësi i Milanit është gati të përfundojë sezonin e tij të katërt në Milanello dhe sipas disa zëtave, ky ka të ngjarë të jetë i fundit i tij.

Theo ka qenë gjithmonë një nga më të mirët te kuqezinjtë, duke plotësuar 165 paraqitje dhe 24 gola me fanellën e Djallit deri më sot. E pamundur që paraqitjet e francezit të mos tërhiqnin vëmendjene  klubeve të mëdha dhe një prej tyre është gati të hidhet në sulm. Për të do të ishte një transferim i bujshëm.

Sigurisht që nuk është fantazi, edhe nëse tani duhen të paktën 70 milionë euro nëse jo më shumë për ta blerë. Kontrata e Theos skadon në vitin 2026, prandaj Milani ka kontroll mbi lojtarin, por sulmi mund të fillojë në verë.

Sipas calciomercato.it, do të kishte një interes të fortë për mbrojtësin francez nga Real Madridin i Florentino Perezit, pikërisht klubin që në vitin 2019 e la lojtarin të largohej, ndoshta shumë me nxitim.

Madrilenët duan që francezi të kthehet në ekip dhe Florentino ëndërron goditjen e madhe. Pronari i Realit së shpejti mund të fusë dorën në portofol dhe t’ia marrë yllin Milanit.

.

Të Ngjajshme

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Allegri i dhje*ë, por krenar: Nuk kam pse ta qortoj veten, sezoni i ardhshëm do të jetë ndryshe

admin

Leave a Comment