September 29, 2020
Portali Shprehja

Theu rekord: Burri qëndron në një boks, i rrethuar me kuba akulli, për dy orë e gjysmë

Koeberl arriti të qëndrojë në një boks të mbushur me kuba akulli deri tek krahët e tij për dy orë e 30 minuta e 57 sekonda, shkruan Daily  Mail, transmeton lajmi.net.

Përpara se sportisti austriak të futej në boks, paraprakisht ishin vendosur rreth 200 kilogramë kuba akulli. Mediumi britanik bënë me dije se burri kishte veshur vetëm mbathje noti përgjatë dy orëve e gjysmë.

Për të luftuar ‘valën e dhimbjes’ të shkaktuar nga temperaturat e ftohta, Koelberg tha se përpiqej të përqëndrohej në mendime pozitive.

“Jam duke e luftuar dhimbjen nëpërmjet vizualizimit dhe portretizimit të emocioneve emocionale”, deklaroi austriaku për reporterë prezent.

Koeberl po planifikon të thyejë rekordin e sapovendosur edhe një herë – vitin e ardhshëm në Los Angeles të SHBA-ve. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Ide të reja, lidhje dashurie dhe energji pozitive… ky është horoskopi për sot

admin

Shoferi e merr me vete serrën gjatë rrugës mbi veturë

admin

Po i lëndoni fëmijët pa kuptuar: Këto janë veprimet e përditshme që bëjnë prindërit

admin

Leave a Comment