December 8, 2022
Portali Shprehja

Thirrja e Giroud, Deschamps shpjegon motivin! “Ka ndryshuar situata tani, reflektova dhe…” Por në Francë asisti erdhi nga Mbappe

Rinia e dytë që Olivier Giroud nuk mund të kalojë pa u vënë re, edhe për ata si Didier Deschamps qe në të kaluarën e afërt, e kishte likuiduar shumë lehtë sulmuesin ekspert: Numri 9 i Milanit po përjeton një 2022 mahnitës, me 19 gola dhe 7 asistime në 41 ndeshje ndërmjet Serisë A, Champions League dhe Coppa Italia.

Gola të rëndë dhe vendimtarë, që i çuan kuqezinjtë një Scudetto dhe një kualifikim për në fazën eliminatore të Champions League pas 9 vitesh. Numrat dhe paraqitjet shumë të rëndësishme për t’u injoruar: thirrja e Deschamps me Francën për Kupën e Botës në Katar këtë nëntor është më se e merituar.

Trajneri i Francës, Didier Deschamps foli në konferencën për shtyp për thirrjen e Olivier Giroud për Boterorin ne Katar: “E rëndësishme është përshtatja, që nuk do të thotë të kundërshtosh veten. Do të thotë të marrësh parasysh realitetin e momentit. Ka elementë që mund të ndryshojnë.

Ka pasur diskutime me Olivier si dhe me lojtarë të tjerë, të cilat më kanë ndihmuar të reflektoj. Nëse ai është këtu me ne sot, kjo është sepse unë i besoj atij dhe mendoj se është e drejtë ta kemi atë me ne”, tha Deschamps!

“Situata aktuale është ndryshe për mua dhe për të, krahasuar me verën e vitit 2021. Nuk do të hyj në detaje të çështjes, por mendoj se është më mirë ta kemi atë në kampionatin botëror. Janë disa gjëra që duken dhe të tjera që janë më pak te dukshme, të cilat percaktojne këtë zgjedhje”…

Por, nga Franca nuk jane te befasuar. Ne fakt, qe pas Nations League gjerat ndryshuan! Si? Me deklaratat e Mbappe qe e tha hapur se me “Giroud ndihem mjaft mire”. Nje deklarate e madhe dhe me peshe nga ylli i ekipit francez…

 

.

Të Ngjajshme

Konferenca për shtyp e Vinicius kthehet “virale”: ndodhet një mace dhe hidhet në tokë. Nisin polemikat (PAMJET)

admin

TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET)

admin

ZYRTARE | Federata gjermane mer vendimin mbi Hansi Flick! Komunikata

admin

Leave a Comment