September 27, 2020
Portali Shprehja

THUAJSE E KRYER: Roma afron mbrojtësin e “dëshiruar”!

Chris Smalling është gati të veshë përsëri fanellën e Romës. Sipas Vocegiallorossa.it, Roma ka arritur një marrëveshje për blerjen përfundimtare të mbrojtësit të lindur në 1989: Manchester United do të marrë 9 milion në pjesën fikse plus 4 të lidhura me bonuse. Smalling ka zhvilluar super sezon te ekipi verdhekuq dhe ndaj Roma ka kërkuar rikthimin e tij duke e konfirmuar si pikë fikse për sezonin e ardhshëm.

Roma: coi soldi di Schick si stringe per Smalling? Il centrale inglese ha  preso una decisione | Mercato | Calciomercato.com

Smalling kërkohet edhe nga disa skuadra të tjera, por lidhja e tij me Roma në aventurën italiane ishte e fortë. Gati kontrata për 3 vite me anglezin.

.

Të Ngjajshme

Mourinho pas barazimit zhgënjyes: Më mirë bamirësia se gjobat

admin

ÇMENDURI: Vardy i papërmbajtshëm me 3 gola, trondit City (VIDEO)

admin

Mbrojtja e Bayern në gjumë, Hoffenheim realizon edhe golin e tretë (VIDEO)

admin

Leave a Comment