January 28, 2021
Portali Shprehja

THUAJSE E KRYER: Roma afron mbrojtësin e “dëshiruar”!

Chris Smalling është gati të veshë përsëri fanellën e Romës. Sipas Vocegiallorossa.it, Roma ka arritur një marrëveshje për blerjen përfundimtare të mbrojtësit të lindur në 1989: Manchester United do të marrë 9 milion në pjesën fikse plus 4 të lidhura me bonuse. Smalling ka zhvilluar super sezon te ekipi verdhekuq dhe ndaj Roma ka kërkuar rikthimin e tij duke e konfirmuar si pikë fikse për sezonin e ardhshëm.

Roma: coi soldi di Schick si stringe per Smalling? Il centrale inglese ha  preso una decisione | Mercato | Calciomercato.com

Smalling kërkohet edhe nga disa skuadra të tjera, por lidhja e tij me Roma në aventurën italiane ishte e fortë. Gati kontrata për 3 vite me anglezin.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment