October 1, 2023
Portali Shprehja

Tifozët e Serbisë sërish provokojnë: “Kosova është Serbi”

Kombëtarja e Serbisë në basketboll, po merr pjesë në Kupën e Botës në basketboll e kundërshtari i tyre i radhës është Kanadaja.

Pas fitores ndaj Lituanisë pritshmëritë e serbëve u rritën, ndaj para ndeshjes me kanadezët u panë një numër i madh i tifozëve të Serbisë.

Gjegjësisht, fansat e Serbisë të mbledhur në një kafene, ranë në sy sloganet me motive motive nacionale.

Në një moment ata u ndanë, e më pas kënduan me dy zëra “Kosovë është Serbi” si dhe “Kosova është zemra e Serbisë”./Lajmi/

.

Të Ngjajshme

Industria e prodhimit të çelikut në Europë në rrezik

Dita botërore e të moshuarve

Ish-bashkëshorti që vrau gruan vret edhe veten

Leave a Comment