Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET) – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

TIRANA FITON SUPERKUPËN | Vllaznia bie në fund, vendos i zakonshmi Redon Xhixha (PAMJET)

Edhe pse Boterori ka marre vemendjen kryesore nga e gjithe bota, ne Shqiperi, duke shfrytezuar dy ditet pushim ne Katar, eshte luajtur sonte Superkupa e programuar prej kohesh me fituesin e kampionatit dhe ate te Kupes.

Ne fushe zbriten ne Air Albania Stadium Tirana dhe Vllaznia. Bardheblute dolen fitues ne fund pasi mposhtën 3-2 me përmbysje Vllazninë, duke i shtuar palmaresit të tyre trofenë e 12-të të Superkupës.  Një fitore e madhe e të besuarve të Orges Shehit, që reaguan si kampionë në dy momente të vështira.

Edhe pse u ndëshkuan që në minutën e 7-të nga Esat Mala, kryeqytetasit arritën të shënonin dy gola, duke përmbysur rezultatin. Fantastik, i jashtëzakonshëm… Një perlë e vërtetë ajo që bëri Patrick në minutën e 39-të, me një gjysmëroveshatë që e kanë zili edhe emrat e mëdhenj të futbollit.

Një gol me vlerë të jashtëzakonshme, që jo vetëm barazoi rezultatin, po u dha zemër dhe moral bardhebluve për pjesën e mbetur të ndeshjes.  Golin e dytë, atë avantazhit të përkohshëm 2-1, e shënoi Florent Hasani në minutën e 53-të, duke e kaluar presionin në anën e kuqebluve, që pas shumë përpjekjesh ia dolën të barazonin në minutën e 86-të me një 11-metërsh të shënuar nga Latifi.

Gjithsesi, në kohën shtesë, atëherë kur nuk kishte më kohë për të reaguar, Redon Xhixha ndëshkoi ekipin shkodran me golin e rezultatit përfundimtar 3-2, me Kupën që u ngrit nga bardheblutë.

GOLI I FITORES NGA XHIXHA – VIDEO

.

Të Ngjajshme

Anulohet gol i Real Madrid, VAR thërret arbitrin pasi realizon Rudiger (PAMJET)

admin

ASENSIOOOOOOOOOOOO EUROGOL! Real Madrid brenda 3 minutash realizon dy herë. Dyfishon Vini Jr (PAMJET)

admin

Juventusi harron penalizimin dhe Serie A, kualifikim në gjysmëfinale Kupe me golin e Bremer (PAMJET)

admin

Leave a Comment