June 26, 2022
Portali Shprehja

Titulli mbush arkat e Milanit. Shitje rekord të fanellave kuqezi, 15 mijë në një ditë të vetme

Kjo është fuqia e një titulli që pritej prej 11 vitesh. Jo se kishte dyshime, por “pushtimi” i titullit numër 19 në historinë e Milanit i ndezi tifozët kuqezinj, pati ndikim maksimal edhe në marketingun e klubit.

Besnikët e “Djallit” mësynë “Milan Store” të selisë së klubit dhe në pikat e tjera zyrtare, duke kryer rekorde blerjesh. Performanca më e rëndësishme u regjistrua në fanellat e festave.

Tact Watches

Versioni “Puma” (i veshur nga lojtarët gjatë festës së titullit) dhe versioni “mono-branded” u shitën në më pak se një javë. Pasi u bë porosia e re, bluzat “Puma” me fjalët “Win ​​Like Milan” në ngjyrë jeshile-bardhë-kuqe janë rikthyer në dyqanin e “Casa Milan” dhe pikat e tjera zyrtare të shitjes.

Një ditë pas ndeshjes fitimtare në Reggio Emilia, që mbylli kampionatin, u regjistruan shitje totale të jashtëzakonshme në dyqanin e klubit, 5 herë më të larta se ato të ditës më të mirë ndonjëherë deri në atë moment. Në 24 orë u shitën më shumë se 15.000 artikuj kushtuar titullit kampion.

.

Të Ngjajshme

150 milionë euro, zbulohet ëndrra e dyfishtë e Chelsea-t

admin

Atletico gjen sulmuesin ideal në Itali, por gjithçka është në dorë të Morata-s

admin

Firmë dhe dhuratë: Maldini  e ka gjetur numrin dhjetë për  Milan-in e tij

admin

Leave a Comment