October 1, 2023
Portali Shprehja

Tjetër trajner gjerman është më afër stolit të Turqisë

Shtefan Kuntz, nuk është më seleksiunues i Turqisë. Federata Turke e ka shkarkuar nga detyra trajnerin gjerman. Por duket se Turqia e ka në plan që mos të ndërroj nacionalitetin e trajnerit të ri.

Kjo pasi që Joakim Loev po shihet si kandidati më serioz për punën e re te kombëtarja e Turqisë.

Loev në të kaluarën kishte punuar në Turqi si trajner tek Feneerbahce në vitin 1998. Ish-selektori gjerman do të negociojë në orët e ardhshme me Federatën turke dhe gjasat për një marrëveshje janë të mëdha./Indeksonline/

.

Të Ngjajshme

Ambasadori Qehaja: Bartësit e Institucioneve në Shkup “duhet të dëgjojnë më shumë Kosovën”

Investime milionëshe për sigurinë kibernetike në Maqedoninë e Veriut

admin

Nga e hëna, studentët do të marrin nga 140 denarë në ditë për t’u ushqyer

admin

Leave a Comment