August 16, 2022
Portali Shprehja

Tmerr në ajër, avioni bën kthesën e papritur mbi oqeanin Atlantik: Çfarë ndodhi?

Një avion i Delta Airlines iu desh të bënte një kthesë mbi Oqeanin Atlantik për shkak të mungesës së karburantit gjatë udhëtimit nga SHBA-ja në Ganë.

Një pasagjer ka treguar tmerrin që kanë përjetuar në momentin e ngjarjes me një video në Youtube.

Udhëtimi I Avionit, i cili u nis Nga Aeroporti Ndërkombëtar John F. Kennedy Në Nju Jork, SHBA të dielën dhe ishte planifikuar të mbërrinte në aeroportin ndërkombëtar Kotoka në Ganë, u kthye në një makth si për ekuipazhin e fluturimit, ashtu edhe për pasagjerët.

Sipas rapoteve, pasi avioni i Delta Airlines u ngrit pa problem, piloti kuptoi se kishin problem me karburantin kur ishte pak mbi Oqeanin Atlantik dhe bëri një kthesë. Ai u kthye në aeroportin John F. Kennedy.

Duke shpjeguar se avioni u ul në Nju Jork pa asnjë problem, një zëdhënës i Delta shpjegoi se avioni u kthye në aeroport për shkak të një çekuilibri me karburantin gjatë fluturimit.

Sipas Boeing, çekuilibri i karburantit shkaktohet nga sasia e pabarabartë e karburantit midis serbartorit të majtë dhe të djathtë të karburantit në krahët e avionit.

.

Të Ngjajshme

“Zhvishen si në evente sheikësh”, stilistja e njohur kritikon moderatoret shqiptare

Sofja mirëpriti rekomandimet e miratuara për personalitetet historike

admin

Zvicra po kërkon punëtorë, mbi 12 mijë vende të lira pune

Leave a Comment