May 26, 2022
Portali Shprehja

Togerja Liridona Baftjari-Jashari shpallet studentja më e mirë ndërkombëtare në Stamboll

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se togerja Liridona Batfjari-Jashari, është shpallur studentja më e mirë ndërkombëtare në Stamboll.

Tact Watches

Ajo pranoi këtë çmim në ceremoninë e diplomimit në Institutin e Luftës Tokërore në Kursin e Oficerit Shtabor në Turqi.

Mehaj u shpreh krenar për gratë dhe vajzat ushtarake të Kosovës dhe i uroi suksese studentes.

Njoftimi i plotë:

Shumë krenar me gratë dhe vajzat tona ushtarake!
Sot, oficerja jonë, Togere Liridona Baftjari-Jashari, në ceremoninë e diplomimit në Institutin e Luftës Tokërore në Kursin e Oficerit Shtabor në Stamboll, u shpall Studentja më e mirë ndërkombëtare.

Togere Baftjari- Jashari ka hyrë edhe në historinë e këtij instituti si oficerja e parë ndërkombëtare me një sukses të tillë!
Shumë urime Togere dhe të gjithë jemi shumë krenar me ty!
Vazhdojmë drejtë sukseseve të reja!

Të Ngjajshme

Rusia nuk ka të ndalur, kërcënon edhe këtë shtet të Ballkanit

admin

Gjen. Begaj: SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë

admin

Flamuri në gjysmështizë në Ambasadën amerikane në Prishtinë, në nderim të viktimave në Teksas

admin

Leave a Comment