January 22, 2021
Portali Shprehja

Toni s’ka dyshime: Është më i miri, perfekt për Juventus-in

Luca Toni nuk ka dyshime për Luis Suarez.

Pistolero do të ishte perfekt për Juv entus-in. Sulmuesi i Barcelona-s duket shumë afër transferimit te Zonja e Vjetër dhe ish-kampioni i botës ka “bekuar” operacionin në një intervistë të dhënë për Corriere dello Sport.

“Një sulmues për Juventus-in? Them Suarez. Unë jam gjithmonë për bomberin e pastër, qendërsulmuesi duhet të bëjë shumë gola dhe mes gjithë emrave të përmendur për një kalim tek Juventus, më duket se Suarez është golashënuesi më i mirë”, ka thënë Toni.

“Qarkullojnë emra lojtarësh të nivelit të parë dhe, gjithsesi, do të merrej një sulmues i madh. natyrisht, të luash me Dzeko, Suarez ose Morata ndryshon shumë në nivel taktik, por në fund mund të ndryshojë më pak nga sa mund të mendohet”.

“E njoh Pirlo-n dhe besoj se edhe si trajner do të kërkojë të ofrojë  futbollin që adhuronte si futbollist. Kështu që lojtarët e mirë do të luajnë gjithmonë”.

.

Të Ngjajshme

Frika për stolin, trajneri Lampard hedh poshtë zërat!

admin

Perotti mbyll sezonin pas dëmtimit unik. Fenerbahce: “Nuk kishim parë kurrë një gjë të tillë”

admin

Ish-e fejuara “thumbon” Morata-n: Nuk e ka pranuar kurrë që…

admin

Leave a Comment