January 19, 2021
Portali Shprehja

Top M8-shi i BMW-së, një veturë futuristike që do e dëshironte gjithsecili

Bëhet fjalë për M8 CSL, i cili pritet të arrijë në vitin 2022. Po ashtu thuhet se ky model tashmë është në fazën e hershme të zhvillimit, transmeton lajmi.net.

M8 CSL, po ashtu, nën kofano spekulohet të posedojë një motor 3.0-litërsh me gjashtë cilindra të tipit elektrik. Vetura, sipas thashethemeve, do arrijë të prodhojë 700 kuaj-fuqi.

Përveç kësaj, BMW M8 CSL do të vijë edhe me disa pjesë të përbëra fibra të karbonit (mbrojtësin e përparmë, mbrojtësin e madh të pasmë, çatinë), si dhe besohet të mos ketë fare ulëse prapa, për shkak të konstruktit sportiv. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Apple vendos sensorin e gishtave nën ekran të iPhone

admin

A e pranuat rregullin e ri të WhatsApp? Këto janë të dhënat që do t’i ndajë me Facebook

admin

Mos ia bënë këtë veturës tuaj, sidomos dimrit!

admin

Leave a Comment