January 21, 2021
Portali Shprehja

Torino kalon makthin dhe merr fitoren e parë në Serie A! Buzëqesh ish-trajneri i Milanit

Vjen gëzimi i parë për Marco Giampaolo te stoli i Torinos! Skuadra granata sonte mundi Genoan me rezultatin 2-1 në rikuperimin e javës së tretë të kampionatit dhe mund të festojë tre pikët e para të sezonit dhe largimin nga vendi i fundit në renditje.

Giampaolo tregon se rruga që ai ka parë dhe ndjekur kundër Lazios është e drejta. Nga ana tjetër, Genoa nuk konfirmon hapat përpara të vërejtur në derbin e barazuar kundër Sampdoria, duke pësuar një humbje të shkaktuar më shumë nga gabimet e individëve sesa nga performanca e ekipit.

Në fakt, ndeshja ka folur më shumë për kuqeblutë, ndërsa Torino këtë herë u tregua më rigoroze dhe e saktë, duke përfituar shumë mirë me golat e Lukic dhe autogolin e Pellegrinit.

Në anën tjetër, vjen goli i dytë për Gianluca Scammaça në sekondat e fundit, por që vlen për statistikë.

.

Të Ngjajshme

United përmbys Fulham, Pogba e kthen në krye me një gol të çmendur!

admin

SUPERKUPA: Pirlo nuk feston, Insigne shpërthen në lot (VIDEO+FOTO)

admin

Ronaldo paralajmëron Milanin dhe Interin: Nuk jemi dorëzuar ende! Prisni…

admin

Leave a Comment