January 20, 2021
Portali Shprehja

Tottenham prezanton blerjen më të bukur në botë, çmenden tifozët

Futbollistja e kombëtares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alex Morgan, është transferuar te skuadra e femrave e Tottenham-it.

Lajmërimi është bërë në Twitter nga klubi anglez:

“Jemi të kënaqur të lajmërojmë se kemi arritur një marrëveshje për të nënshkruar një kontratë me dy herë fituesen e Kupës së Botës për femra Alex Morgan”.

“Futbollistja amerikane do të bashkohet me në në sezonin 2021/22 dhe do të mbajë fanellën numër 13”.

MILAN, ITALY – SEPTEMBER 23: Alex Morgan attends The Best FIFA Football Awards 2019 at the Teatro Alla Scala on September 23, 2019 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Morgan nuk është vetëm kampione e botës, por edhe është shpallur edhe futbollistja më e bukur në botë.

.

Të Ngjajshme

Trajneri i Atalanta-s ankohet me kalendarin dhe thumbon Milanin! “Por meritojnë kreun edhe me mungesa…”

admin

Një gol në 180 minuta, Atalanta humb forcën ofensive. Barazim edhe në Udine, por arbitri i shmang humbjen (VIDEO)

admin

Monaco ka një ide “galaktike”, gati oferta për yllin e Real-it

admin

Leave a Comment