December 5, 2022
Portali Shprehja

Totti fjeti keq, Capello i doli nga e kaluara në ëndërr: “Nuk mund të duroj më! Ishte makth…”

Dje Francesco Totti ishte në Dubai në Globe Soccer Awards në rolin e ambasadorit të Lega Serie A. Shumë elegant, ish-kapiteni i Romës bëri paraqitjen e tij të parë në një event publik së bashku me partneren e tij të re Noemi Bocchi, e cila në krah ka marrë vendin e ish-bashkëshortes së tij të ardhshme Ilary Blasi.

Në një humor të shkëlqyer, 46-vjeçari nuk u ndal të jepte një opinion për Botërorin që do të nisë në Katar. Natyrisht, për një kampion bote si ai, një nga heronjtë e Berlinit 2006, mungesa e Italisë është një goditje e rëndë: “Një Botëror pa Itali është si të shkosh në Romë dhe të mos shohësh Koloseun.

Të preferuarit e mi? Le të themi se janë gjithmonë e njëjta gjë: Franca, Brazili, Argjentina, Spanja, Gjermania, por nuk ka një të tillë në veçanti. Çdo gjë mund të ndodhë në një Botëror, por kjo është ndryshe, duke luajtur në nëntor-dhjetor nuk e dini se si arrini fizikisht.”

Totti tha gjithashtu fjalën e tij për kampionatin e Serisë A, i cili e sheh Napolin të largohet nga kreu i renditjes: “Një ekip po shkon përtej pritjeve dhe po bën gjëra të mëdha, Napoli. Nëse vazhdon kështu, shanset për t’u rikuperuar për skuadrat e tjera. do të ishte minimal, por Milani, Interi dhe Juve nuk dorëzohen kurrë, do të jetë një kampionat i bukur dhe i luftuar deri në fund”.

Në Dubai, Totti u takua me Fabio Capellon – trajnerin e tij te Roma për pesë vjet, me të cilin fitoi Scudetton e fundit Giallorossi në vitin 2001 – gjithashtu i ftuar në Gala të mrekullueshme të Globe Soccer Awards. Një takim që u zhvillua sot që u parapri nga një tjetër ballë për ballë, në atë rast ëndrrash, që u zhvillua natën.

Në fakt, Totti zbuloi për Sky dialogun e çuditshëm që i prishi gjumin: “Ishte e pazakontë, mbrëmë pashë Capello-n ne enderr, sot i thashë. Nuk e di arsyen, nuk e kam ëndërruar kurrë në 20 vjet. Në ëndërr më pyeti brenda në dhomën e zhveshjes, teksa isha duke bërë fizioterapi: “Të vjen për të luajtur?”. Unë iu përgjigja: “Nuk duroj dot më”. Ishte një blic dhe këtë mëngjes unë e takova këtu. Endrra apo makthe? Makthe…”.

.

Të Ngjajshme

JAPONIA GJEN GOLIN BEFASUES!!! VAR akordon, por legjenda gjermane kishte parashikuar gjithçka 1′ përpara… (PAMJET)

admin

Një Rolex një orë, dy avionë në muaj…; ja çfarë mund të blejë Ronaldo me rrogën te klubi i ri

admin

Shkallojnë fare serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të na mundur, i pagoi nga 10 milionë dollarë…

admin

Leave a Comment