May 28, 2022
Portali Shprehja

Totti-t nuk i del inati, kapet keq me VAR në Itali: “Kështu është vërtet e vështirë për të gjithë”

Fillimisht bubulloi Josè Mourinho, pastaj Thiago Pinto shtoi dozen dhe  pastaj Francesco Totti i vuri ngarkesën emocionale. Të gjithë janë dakord për një temë specifike: gabimet e shumta (shumë) të arbitrave që kanë shoqëruar Romën këtë sezon.

I fundit, sipas kohes, mbërriti në Firence, me caktimin e penalltisë për ekipin vjollce pas pak minutash nga fishkëllima e startit, me dekret të VAR-it që fillimisht tërhoqi vemendjen e arbitrit Giunta për të caktuar penalltinë dhe ky i fundit nuk kundershtoi…

Tact Watches

Gjë që bëri që të shpërthejë zemërimi i verdhekuqve. Një episod që mbeti nën lupën e kritikëve, me ndjenjën fillestare nga fusha se gjithçka mund të ishte e rregullt, vetëm për të marrë thirrjen nga dhoma VAR dhe për pasojë caktimin e gjuajtjes 11 metra që kushtëzoi ndeshjen.

Asnjë lloj viktimizimi duke pranuar edhe meritat e Fiorentina-s. Për të ripërsëritur konceptin që rri pezull në rrathët verdhekuq mendoi Francesco Totti i cili foli mbi këtë temë me rastin e prezantimit të Coppa Italia Frecciarossa që do të jetojë aktin e saj më të rëndësishëm, në stadiumin Olimpico të Romës, mbrëmjen e së mërkurës mes Juventus dhe Inter.

“Ai në Firence ishte vetëm një nga episodet e shumta kundër Romës”, theksoi Totti,  “Ne nuk jemi këtu për t’u ankuar, por nëse Var nuk ndihmon, mendoj se është më e ndërlikuar: nëse teknologjia nuk arrin të shohë atë që ndodhi dje, atëherë bëhet e vështirë për të gjithë …”

“Conference League? Kemi shumë vite që nuk luajmë një finale, me krenari dhe bindje do të shkojmë të fitojmë dhe të ngremë trofeun. Roma ka një nga më të fortët. trajnerët në botë. bota dhe ekipi përmirësohet me blerjet e synuara, vit pas viti”, përfundon Totti.

.

Të Ngjajshme

Pasi e përdori për t’u zgjedhur president, e flaku. Tani e quan skllav të parave, Messit i ikën truri nga Laporta: Qepe gojën!

admin

Finalja e 19 viteve më parë… Milan-Juventus dhe “festivali” i gabimeve nga pika e bardhë (pamjet)

admin

Krahasimi i dy finalistëve; Ancelotti është trajneri i lojtarëve, Klopp i lojës

admin

Leave a Comment