May 28, 2022
Portali Shprehja

Trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale, arrestohet shtetasi i huaj në Prishtinë

Një shtetas i huaj (nigerian) është arrestuar pasi dyshohet se ka kryer veprën “Trafikim me njerëz dhe shërbimet seksuale të viktimës së trafikuar”.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 07:00, në Prishtinë.

Tact Watches

Siç thuhet në raport, i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Trafikim me njerëz dhe shërbimet seksuale të viktimës së trafikuar. Në lidhje me rastin është raportuar se me  05.05.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull  shtetas i Nigerisë dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Aksident në rrugën Kllokot-Viti, vdes një motoçiklist

admin

Aksident mes tri veturave në Gjakovë, lëndohen pesë persona

admin

Vritet një 30 vjeçar në Ferizaj

admin

Leave a Comment