January 28, 2022
Portali Shprehja

Trafikonin emigrantë të paligjshëm nga Kuba dhe India, dy shtetas të Serbisë arrestohen në Maqedoni

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme janë arrestuar dy shtetas të Serbisë, pasi janë kapur duke trafikuar emigrantë, përcjell TV21.

“Tek pika pagesore Smokvicë mbrëmë në ora 21;30, nëpunës policor nga Stacioni policor për mbikëqyrje kufitare dhe V.K. “Bogorodoicë” ka privuar nga liria F.D. (19) i cili drejtonte automjetin “Opel Vektra” me targa të regjistrimit të Shtipit dhe shoqëruesin 16 vjeçar, të dy shtetas të Republikës së Serbisë, sepse gjatë kontrollit në automjet janë gjetur nëntë emigrantë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Tact Watches

Nga MPB shtojnë se prej emigrantëve, gjashtë kanë qenë kubanë, ndërsa tre shtetas të Indisë.

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment