September 22, 2020
Portali Shprehja

Trafiku rrugor po zhvillohet me intensitet mesatar nëpër rrugët urbane dhe interurbane të vendit

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje për hyrje dhe për dalje nga shteti.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Të Ngjajshme

Kuvendi sot pritet t’i votojë zv/ministrat

admin

MPB: 597 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

admin

Motoçiklisti përplaset me shtyllën, humb jetën në vendngjarje

admin

Leave a Comment