November 28, 2022
Portali Shprehja

Tragjedi në Egjipt, autobusi bie në kanal, të paktën 19 të vdekur

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën dhe gjashtë të tjerë kanë mbetur të plagosur,  pasi një autobus ra në një kanal në pjesën veriore të Egjiptit, sipas një ministri të shëndetësisë.

Në autobus ndodheshin 35 persona.

Sipas informacioneve, autobusi doli nga autostrada dhe ra në kanalin Mansouriya në qytetin Agha në rajonin verior administrativ të Dakahlia.

Ende nuk dihet shkaku i ngjarjes tragjike.

.

Të Ngjajshme

Transportuesit privat do të bllokojnë nesër udhëkryqin te “Mavrovasja” me 30 autobusë

Bie bora e parë në Strazhë

admin

Shumë zanate janë drejt zhdukjes

Leave a Comment