November 29, 2021
Portali Shprehja

Tragjedia Emiliano Sala, merret vendimi për njeriun që organizoi fluturimin

David Henderson, njeriu që organizoi fluturimin që rezultoi fatal për Emiliano Sala në janarin e 2019-ës, është dënuar sot nga drejtësia britanike me 18 muaj burg.

I gjykuar tetorin e kaluar për “pakujdesi dhe neglizhencë”, është deklaruar edhe fajtor se ka transportua një pasagjer pa një autorizim të vlefshëm.

Tact Watches

Vetë Henderson duhej ta kishte pilotuar fillimisht avionin Piper PA-46 Malibu, i rënë në Kanalin e la Manshit. Ai ishte me pushime me gruan në Paris dhe ia ka lënë detyrën David Ibbotson, i cili nuk kishte licencën për fluturime komerciale dhe nuk mund ta drejtonte avionin natën.

Prokurori Martin Goudie e ka akuzuar të pandehurin se ka vepruar “në interesin e tij financiar”, sepse e dinte shumë mirë se piloti nuk ishte i kualifikuar: “Ka injoruar disa masa sigurie për interesat e tij komerciale”.

.

Të Ngjajshme

Shevchenko jep “ok”, futbollisti i Kosovës mund të transferohet falas në Serie A!

admin

Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

admin

VIDEO | Ronaldo në stol, Keane dhe Carragher zihen 5 minuta në TV: “Nuk është ai që ishte dikur…”

admin

Leave a Comment