November 28, 2020
Portali Shprehja

Trajneri i Kilit kundër Conte-s: Sanchez nuk është në formë për faj të Inter-it

Pas humbjes së pësuar kundër Uruguait të Luis Suarez-it, trajneri i Kilit, Reinaldo Rueda, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës së tij dhe veçanërisht atë të Alexis Sanchez, autor i një goli:

“Dua t’i bëj komplimentet lojtarëve për paraqitjen dhe guximin që kanë treguar sot. Skuadra ka treguar se është në formë. Dua të falënderoj veçanërisht Alexi Sanchez, që sa herë që luan me kombëtaren tregon se është një lider”.

Pasi i ka thurur elozhe futbollistit rë Inter-it, Rueda i ka “tërhequr veshin” klubit zikaltër dhe Antonio Conte-s për përdorimin e pakët të lojtarit kilian:

“Nëse do të luante më shumë me skuadrën e tij, do të ishte në formë më të mirë fizike. Fatkeqësisht, në muajt e fundit nuk ka luajtur shumë dhe kjo nuk e lejon të jetë në maksimumin e formës”.

.

Të Ngjajshme

Tuchel i ka orët e numëruara, zbulohet plani i Leonardo-s

admin

Sërish probleme me Nainggolan, Interi del me deklaratë zyrtare

admin

Merr fund “makthi” i Ilicic, Gasperini: E keni gabim, s’ndodhi ndaj Liverpoolit

admin

Leave a Comment