September 27, 2022
Portali Shprehja

Trajneri shtyn 70 milionëshin tek Juventus: “Jam i sigurt për këtë”

Sergej Milinkovic-Savic do ta nisë sërish sezonin e ri me fanellën e Lacios. Dhe nuk ishte aspak e sigurt majin e kaluar.

Por ofertat që mund të joshin Claudio Lotiton nuk kanë mbërritur dhe, për momentin, nuk ka asnjë shenjë lamtumire. Edhe nëse merkato është e hapur deri më 1 shtator dhe gjërat, në miliona, mund të ndryshojnë papritur. Vlera e lojtarit është 70 milionë euro.

Ndërkohë, mesfushori është në pritje të takimit me Botërorin e Katarit, ku Serbia e tij do të tentojë një sukses historik, duke u përpjekur të avancojë sa më shumë.

Trajneri i tij në Botëror do të jetë Dragan Stojkovic, i cili foli për TuttoSport, duke u nisur pikërisht nga kjo temë: “Sigurisht, në funksion të Botërorit, do të kaloj shpesh nëpër Torino dhe Itali”.

Dhe më pas ai nënvizon se sa i rëndësishëm është për të, trajnerin e Serbisë, fakti që shumë prej kampionëve që ai drejton luajnë në Serinë A. Dhe atëherë sigurisht që nuk mund të mungonte një referencë për merkaton dhe në veçanti për Milinkovic-Savic.

“Kurrë mos thuaj kurrë në merkato… Nga pikëpamja teknike, unë ende mendoj se Milinkovic-Savic do të ishte ideal për mesfushën e Juventusit.

“Megjithatë, unë jam vetëm trajner i Serbisë dhe kam respekt të madh për Lazion që është një klub i rëndësishëm”. Më pas ai përfundon: “Një gjë është e sigurt: Milinkovic është një lojtar i madh dhe do të ishte një vlerë e shtuar për çdo ekip”.

.

Të Ngjajshme

“Pensioni i artë”, Reja e ka kthyer Shqipërinë një… San Marino! Shkarkimi i tij i vonuar

admin

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Leave a Comment