December 1, 2020
Portali Shprehja

Tramp: Deri në fund të vitit do të shpërndahen 100 milion vaksina kundër Covid-19

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se së paku 100 milion doza vaksinë kundër koronavirusit të ri mund të shpërndahen në SHBA deri në fund të vitit.

“Prejse Agjencia për ilaçe e lejoi vaksinën…do të mund të shpërndajmë 100 milion doza deri në fund të vitit 2020 dhe numër shumë më të madh para asaj”, potencoi Tramp.

Paraprakisht, drejtori i Qendrës për kontroll dhe parandalim të sëmundjeve Robert Redfilld deklaroi se vaksina kundër Covid-19 mund të gjendet në përdorim të gjërë deri kah mesi i vitit të ardhshëm ose pak më vonë.

Të Ngjajshme

Glauk Konjufca infektohet me koronavirus

admin

Kushtetuesja vendos për fatin e qeverisë Hoti, seanca në transmetim të drejtpërdrejtë

admin

BE nuk hap negociatat me Shqipërinë, shtyhen edhe për Maqedoninë

admin

Leave a Comment