May 21, 2022
Portali Shprehja

“Transferim tepër sekret” Gazetari ndez merkaton e Bayern me yllin e Liverpool

Liverpool përballet me rivalët e Premier League, Chelsea, në një tjetër ndeshje finale të Kupës këtë fundjavë. Të dy skuadrat do të takohen sërish në finalen e FA Cup të shtunën pasi do të përballen në finalen e paharrueshme të Carabao Cup që përfundoi me Liverpoolin fitues.

Edhe pse skuadra e Jurgen Klopp ka një periudhë shumë emocionuese përpara tyre, duket se mund të ketë ndryshime të mëdha këtë verë. Një nga fytyrat që mund të drejtohet për një dalje verore është Sadio Mane.

Tact Watches

Ylli senegalez raportohet të jetë objektivi më i ‘dëshiruar’ i transferimeve të Bayern Munichut këtë verë. Gazetari i Sky Sport, Florian Plettenberg ka zbuluar se Bayern Munich tashmë ka zhvilluar bisedime për të nënshkruar me yllin e AFCON.

Plettenberg e përshkroi transferimin si ‘tepër sekret brenda klubit’. Gjithashtu duket se i gjithë klubi është në bord pasi menaxheri Julian Nagelsmann tashmë është vënë në dijeni për transferimin e mundshëm.

Sadio Mane mund të jetë një transferim i volitshëm pasi ai do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij pas përfundimit të sezonit. Ashtu si Mohamed Salah, e ardhmja e Mane është shumë në ajër.

Ish-portieri i kombëtares angleze, David James beson se kjo është koha e duhur që Sadio Mane të largohet nga Liverpool. Ashtu si Mohamed Salah, kontrata e Mane me Liverpool do të skadojë në vitin 2023 dhe disa skuadra kryesore në Evropë po monitorojnë situatën e tij.

James është i bindur se është koha që 30-vjeçari të vazhdojë karrierën e tij diku tjetër dhe madje ka sugjeruar se duhet të konsiderojë Bayern Munich, i cili thuhet se ka treguar interes për shërbimet e tij.

|Unë thjesht po shikoja arritjet e tij. Mendoj se FA Cup është i vetmi trofe që ai nuk e ka fituar në Angli,” tha 51-vjeçari për Sky Sports. “Ju shtoni Ligën e Kampionëve, Kupën e Kombeve të Afrikës, atëherë ky djalë është në fazën vjollce të karrierës së tij. Mendoj se ai është ende mbajtësi i rekordit për hat-trickun më të shpejtë në Premier League gjithashtu”

Senegalezi ka qenë konsistent për Reds që kur u bashkua nga Southampton në vitin 2016, duke ndihmuar sulmet e Merseyside të fitojnë titullin e Premier League dhe Ligën e Kampionëve UEFA midis trofeve të tjera.

Këtë sezon, Luani i Teranga ka luajtur një rol jetik në ndihmën e skuadrës për të arritur në finalen e Ligës së Kampionëve dhe në finalen e Kupës FA, ndërsa Liverpool gjithashtu po përpiqet për titullin e ligës.

Mane është paraqitur për Liverpool-in 33 herë në ligën më të mirë angleze këtë sezon, duke shënuar 15 gola dhe duke dhënë dy asistime. Në Champions League, sulmuesi i gjithanshëm ka shënuar pesë herë në 12 paraqitje.

.

Të Ngjajshme

E ardhmja e Perisic, mes Juventusit dhe Interit futet një klub tjetër!

admin

E BUJSHME | Perez sapo ka hyrë në dhomat e zhveshjes ka njoftuar ekipin mbi vendimin e Mbappe

admin

Roma largon fantazmat dhe siguron Europa League, sido që të shkojë në Tiranë! Verdiktet

admin

Leave a Comment