February 1, 2023
Portali Shprehja

Transferta e Barcelona-s është e çmendur: skuadra udhëton me helikopterë

Transfere e veçantë për Barcelona-n: Katalanasit, në fakt, priten nga Ceuta për fazën e 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Kundërshtari është i veçantë sepse luan në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll dhe ka arritur të kualifikohet në 1/8-at edhe pse mban vendin e fundit në kampionat.

Por veçoritë e udhëtimit nuk mbarojnë me kaq, duke qenë se Ceuta ndodhet në Afrikën e Veriut, pikërisht përballë Gjibraltarit, me të cilën Ceuta përfaqësonte Shtyllat e lashta të Herkulit.

Dhe kështu Barcelona donte gjithashtu të shtonte një detaj tjetër të veçantë në këtë udhëtim: skuadra fillimisht fluturoi në Malaga nga ku u zhvendos me helikopter në Ceuta.

Një zgjedhje që ka shumë të ngjarë të lidhet me komoditetin e udhëtimit, duke qenë se Ceuta nuk ka një aeroport dhe stafi dhe teknikët donin të shmangnin transferimin me anije.

.

Të Ngjajshme

ABSURDE DHE PATETIKE | Ziyech ka ngecur te zyrat e PSG pa firmosur dot! Chelsea nis 3 herë dokumentet gabim…

admin

12 ORË PA PUSHIM NEGOCIATA! Fernandez-Chelsea, të gjitha detajet e transferimit rekord në Premier. River Plate shkruan historinë gjithashtu…

admin

DETAJET: Refuzohet oferta e fundit nga Barcelona, Amrabat iu lut Fiorentina-s! Katalanasit arrijnë akordin me talentin meksikan

admin

Leave a Comment