June 3, 2023
Portali Shprehja

Traversa nuk është në lartësinë e duhur, në Itali mendojnë zgjidhjen…

Ndeshja e play-out në Serinë D italiane ka bërë mjaft bujë në mediat përtej Adriatikut. Jo për atë që oofroi sfida mes skuadrave Caratese dhe Varese, por për polemikat në startin e saj në lidhje me lartësinë e traversës.

Porta nuk kishte lartësinë e duhur dhe në Itali për këtë patën edhe një ide e cila në mënyrë ironike mund të konsiderohet fare mirë si gjeniale.

Punëtorët e fushës ndërhynë menjëherë dhe në mënyrë që porta të shkonte në lartësinë optimale, vendosën të gërmonin tokën me lopatë. Një pamje e cila nuk ishte parë dhe që i ofroi Serie D që padashur mori vëmendjen e të gjithë mediave botërore.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment