October 28, 2020
Portali Shprehja

Tre të arrestuar në Gjakovë, policia iu gjeti marihuanë

Policia e Kosovës ka arrestuar dje tre persona në Gjakovë, të pasi që gjatë kontrollit në automjetin që gjendeshin është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë në peshë 990 gram .

Gjatë kontrollit në shtëpitë e tre të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar si provë materiale : në automjet, 0.22 gram substancë dyshuar narkotike e llojit Marihuanë, tre telefona mobil.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48-orë.

Rasti është duke u hetuar. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave, organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

admin

Prishtinë, persona të panjohur gjuajnë me armë zjarri në drejtim të një shtëpie

admin

Hyri ilegalisht në Kosovë, Policia ndalon një shtetas të Serbisë në Kamenicë

admin

Leave a Comment