November 25, 2020
Portali Shprehja

Truku i iPhone që do iu lejojë ta përdorni telefonin edhe nëse iu telefonon dikush

Që nga ky version, thirrjet do shfaqen në pjesën e sipërme të ekranit, duke iu lejuar të shfrytëzoni shërbimet e tjera, shkruan Daily Mirror, transmeton lajmi.net.

Përpara kësaj, telefonatat zinin tërë ekranin, si dhe e pamundësonin për përdoruesin ta shfrytëzonte telefonin deri në mbarim të thirrjes.

Për ta shfrytëzuar këtë mundësi, së pari duhet ta përditësoni sistemin operativ. E për ta përditësuar sistemin operativ, ndiqini veprimet si në vijim: Shkoni në Settings > General > Software Update. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

“Snapchat” sjell risinë e jashtëzakonshme, fitoni para vetëm duke postuar

admin

Djemtë që sollën në jetë Mario Kart

admin

“Amazon” prezanton syzet inteligjente “Echo Frames”

admin

Leave a Comment