September 27, 2022
Portali Shprehja

Trump: Biden armik i shtetit, do ta dëbojmë, FBI përbindëshi i kontrolluar nga demokratët

Joe Biden është “armik i shtetit” , “fjalimi që mbajti në Filadelfia ishte plot urrejtje dhe zemërim”, “ishte fjalimi më përçarës i mbajtur nga një president, i cili përçmoi 70 milionë votues”. Kështu Donald Trump filloi të sulmonte presidentin nga tubimi në Pensilvani për kandidatët e tij në afatmesëm, i pari pas sekuestrimit të dokumenteve të klasifikuara në rezidencën e tij në Mar-a-Lago. “Ne do t’i japim fund karrierave politike të Nancy Pelosi dhe Joe Biden,” përfundoi ai.

“FBI është bërë një përbindësh i egër i kontrolluar nga e majta demokratike dhe nga media, por unë nuk do të hesht”, ish-presidenti sulmoi Byronë dhe Departamentin e Drejtësisë për kontrollin e vilës së tij në që çoi në sekuestrimin e dokumenteve të klasifikuara “Është e njëjta FBI që nuk e ndoqi penalisht Hillary Clinton për Emailgate”, tha ai duke iu referuar serverit privat të përdorur nga sekretari i atëhershëm i shtetit dhe mijëra emaileve.

“Ata postuan foto duke lënë të kuptohet se ato dokumente i kisha shpërndarë në dysheme. Ata janë vërtet njerëz të pandershëm”, vazhdoi ai, duke iu referuar, pa e përmendur emrin, FBI-së dhe fotos që ai paraqiti në gjykatë, duke paraqitur një sërë “sekretesh”, dokumente të vendosura në një tapet gjatë kontrollit të banesës së tij në di Mar-a-Lago.

“Ata donin të arrestonin djalin tim Donald Jr, ata donin të dërgonin në burg djalin tim Donald Jr, një djalë i mirë, duke e akuzuar për gjëra që kishin sajuar, duke shpikur një histori krejtësisht të sajuar, një mashtrim, në të cilin thoshin Rusi, Rusi, Rusi”, tha Donald Trump në një tubim në Pensilvani, duke denoncuar “politizimin” e hetimit të Russiagate, sipas mendimit të tij të ushqyer nga demokratët.

Të Ngjajshme

Presidenti kroat Milanoviç: Sa të jem gjallë unë, serbët e tillë nuk do të hyjnë kurrë në BE

admin

Përkeqësohet moti në Shqipëri, qarqet ku rrezikohen vërshime

admin

Osmani: Ndaj ish-ministrit të Millosheviçit dhe Putinit duhen gjuhë dhe veprime të qarta

admin

Leave a Comment