June 5, 2023
Portali Shprehja

​Trupat ukrainase i afrohen Bakhmutit

Forcat ukrainase kanë arritur përparime të mëtejshme në zonën përreth qytetit lindor të kontestuar ashpër të Bakhmutit.

Sipas zëvendësministres ukrainase të Mbrojtjes, Hanna Maliar, ushtria ukrainase ka kapur më shumë se 10 pozicione armike në veri dhe në jug të Bakhmutit.

“Ushtarët rusë u kapën gjatë operacionit dhe trupat ukrainase vazhduan të avancojnë kundër të gjitha gjasave. Këtu një metër vlen 10 kilometra për sa i përket kompleksitetit të detyrës”, ka shkruar ajo në rrjete sociale.

Pavarësisht suksesit të fundit ukrainas, situata në Bakhmut mbetet e tensionuar, pasi ushtria ruse po bën rezistencë të ashpër.

“Armiku ka mbledhur të gjitha forcat e tij atje dhe po përpiqet të përparojë, duke shkatërruar gjithçka në rrugën e tij”, shkroi Maliar.

.

Të Ngjajshme

Burri pretendon se e klonoi të dashurën e tij me ndihmën e inteligjencës artificiale

Mos bini pas këtij mashtrimi në Facebook – mund të humbni llogarinë tuaj

Kriza u shfrytëzua për dyfishimin e çmimeve

Leave a Comment