September 25, 2022
Portali Shprehja

Tuchel i zymtë pas turpit në Zagreb: “Jo kështu, nuk po kuptoj çfarë ndodh me Chelsea. Ky ekip tani…”

Thomas Tuchel mori drejtimin e Chelseat për herë të 100 të martën, por nuk pati asnjë festë pas ndeshjes. Në fakt, pas një paraqitjeje të shkëputur në humbjen e tyre tronditëse 1-0 në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit, presioni duket se po rritet mbi gjermanin dhe skuadrën e tij.

Tuchel nuk i bëri fjalët e tij pasi Chelsea pësoi humbjen e tretë në shtatë ndeshje në të gjitha garat këtë sezon. “Është e qartë se nuk jemi ende aty ku duhet, ku duhet të jemi dhe ku mund të jemi”, tha ai. “Pra, është gjithcka mbi mua, është mbi ne, ne duhet të gjejmë zgjidhje.”

Tuchel shtoi për BT Sport: “Për momentin, gjithçka mungon, [ka] shumë për të analizuar. Unë jam pjesë e saj. Jam i zemëruar me veten time, jam i zemëruar me performancën tonë, nuk e pashë… “Duhet të jemi shumë më mirë. Nuk kemi mbaruar, nuk jemi të lumtur, por mendova se ishim në një rrugë të mirë.

Jam i befasuar nga kjo paraqitje. Mungesa e urisë, intensitetit dhe vendosmërisë u dalluan. Është një nën-performancë nga ana jonë”, tha Tuchel i tërbuar. “Ne kemi të njëjtën histori si gjithmonë.

“Ne kemi një fillim në rregull, nuk i përfundojmë gjysmëshanset tona, nuk e ndiejmë kur loja është tashmë aty për t’u shtrirë në 15-20 minutat e para. Pastaj ne pranuam një kundërsulm, i cili është shumë i lehtë, dhe prej andej kemi luftuar”.

I pyetur se sa lojtarë ishin ne nivel, Tuchel u përgjigj: “Jo shumë për momentin. Nuk e di nga vjen kjo paraqitje. Është mungesë urie, intensiteti, mungesë vendosmërie për të fituar duele, për të bërë në fakt gjëra në nivelin më të lartë. Nuk mund të presësh të fitojmë ndeshje keshtu, jo në Premier League apo Champions League. Ne nuk jemi aty ku duam të jemi”.

.

Të Ngjajshme

FIFA ndryshon rregullat, manaxherët janë gati për betejë

admin

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

Leave a Comment