June 27, 2022
Portali Shprehja

Turistët ngecin në teleferik

Turistët e tmerruar u detyruan të “zbresin në tokë” nga një teleferik duke përdorur një litar pasi ai u bllokua lart në ajër, dhjetëra metra mbi një vargmal në Indi.

Tact Watches

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërsa ata po shijonin pamjet mahnitëse të maleve veriore të Shivalik, tmerri u shfaq mbi turistët kur teleferiku i tyre u ndal papritur.

Dhe pamjet thuhet se tregojnë një nga 11 turistët e bllokuar duke “zbritur” nga teleferiku duke përdorur një litar.

Por shumë nga vizitorët nuk ishin në gjendje të përdornin litarin për të zbritur, duke përfshirë fëmijë dhe vizitorë të moshuar.

Si pasojë, grupi mbeti i bllokuar për më shumë se një orë përpara se ekipet e policisë dhe zjarrfikësve të mbërrinin për të ndihmuar në evakuimin e tyre.

Autoritetet përdorën një teleferik të dytë për të shpëtuar pjesën tjetër të grupit, me Times of India që raportoi se të gjithë ishin evakuuar në mënyrë të sigurt.

.

Të Ngjajshme

Temperaturat e larta shqetësim për qytetarët

Anijet shkaktojnë ndotjen e liqenit të Ohrit

Çfarë dimë deri tani për fisin më të izoluar në botë?

Leave a Comment