May 26, 2022
Portali Shprehja

Turkish Airlines ka anuluar fluturimet për në Ukrainë dhe disa qytete në Rusi dhe Bjellorusi

Kompania ajrore kombëtare turke Turkish Airlines njoftoi sot se po anulon fluturimet për në Ukrainë dhe disa qytete në Rusi dhe Bjellorusi.

Tact Watches

Masa është e vlefshme deri më 30 qershor të këtij viti.

Turkish Airlines ka anuluar fluturimet për në Ukrainë, qytetet ruse të Soçit, Rostov-on-Don dhe Yekaterinburg, dhe kryeqytetin e Bjellorusisë, Minsk.

Në një deklaratë u tha se masa u mor në lidhje me mbylljen e hapësirës ajrore të Ukrainës për fluturimet civile për shkak të pushtimit rus.

Të Ngjajshme

Rusia nuk ka të ndalur, kërcënon edhe këtë shtet të Ballkanit

admin

Gjen. Begaj: SHBA i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë

admin

Flamuri në gjysmështizë në Ambasadën amerikane në Prishtinë, në nderim të viktimave në Teksas

admin

Leave a Comment