May 12, 2021
Portali Shprehja

Turqia dhuron 7.400 komplete uniformash për Armatën e Maqedonisë së Veriut

Armata pajiset me 7.400 komplete të reja uniformash Gortex, si donacion nga Turqia, shkruan Alsat. Dorëzimi i donacionit është paralajmëruar për mesditën e sotme në kazermat në Ilinden, në prani të ministres së Mbrojtjes Radmila Shekerinska dhe ambasadorit të Republikës së Turqisë, Hasan Mehmet Sekizkok.

.

Të Ngjajshme

Strugë-Qafëthanë, Nikollovski pa përgjigje për rindërtimin e rrugës

admin

Komitet për bashkëpunim ekonomik mes RMV-së dhe Greqisë

admin

Qytetarët: Veprimi i Artan Grubit, për pikë politike!

admin

Leave a Comment