23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Turqia me ambasador të ri në Shkup, ja kush është

Turqia ka emëruar ambasadorët e rinj në disa vende, përfshirë edhe atë për Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, ka telefonuar ambasadorët e rinj për t’ua komunikuar funksionet e tyre të reja. Sipas burimeve diplomatike, Turqia, në mes vendesh të tjera, ka emëruar Hasan Mehmet Sekizkök për ambasador në Shkup. Ambasadore e Turqisë në Shkup deri tani ka qenë Tülin Erkal Kara.

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja