May 12, 2021
Portali Shprehja

Turqia raporton afro 63 mijë raste të reja me COVID-19 – Iliria News Agency

Turqia raportoi 62.797 raste të reja me koronavirus, duke përfshirë 2.802 pacientë simptomatikë, dhe 279 vdekje të tjera.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në mbi 4 milionë, kurse numri i të vdekurve në 34.734, sipas Ministrisë së Shëndetësisë. Rreth 55.413 pacientë të tjerë kanë fituar betejën e tyre kundër virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 3,48 milionë.

Numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike qëndron në 3.018, treguan shifrat e fundit. Mbi 42,5 milionë teste janë bërë në Turqi deri më tani, duke përfshirë 310.420 gjatë ditës së kaluar.

Të Ngjajshme

“Non-paperat” që trazuan Ballkanin – paralajmërohet edhe “non-paperi” Amerikan në dobi të Kosovës – Iliria News Agency

admin

Kurti jep një premtim të madh për vaksinat – Iliria News Agency

admin

Bashkëshorti i saj mburret me nusen Donikë dhe miqësinë me shqiptarët – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment