January 19, 2021
Portali Shprehja

Turqia thotë se BE-ja po i përkrahë verbërisht Qipron dhe Greqinë

Turqia akuzoi vendet e Bashkimit Evropian se po anojnë “verbërisht” në drejtim të anëtarëve të BE-së, Greqisë dhe Qipros, lidhur me tensionet në Mesdheun lindor.

Ankaraja i bëri thirrje Bashkimit Evropian të braktisë këtë politikë.

Turqia akuzoi vendet e Bashkimit Evropian se po anojnë “verbërisht” në drejtim të anëtarëve të BE-së, Greqisë dhe Qipros, lidhur me tensionet në Mesdheun lindor, shkruan Gazeta Express.

Ankaraja i bëri thirrje Bashkimit Evropian të braktisë këtë politikë.

Aleatët e NATO-s, Greqia dhe Turqia, kanë vendosur njësitë e forcave detare dhe ajrore në Detin Mesdhe pasi të dyja pretendojnë se gëzojnë të drejtën e kërkimit të gazit natyror në rajon.

Të Ngjajshme

Kontrata me Pfizer, Rama: Doja ta bëja publike, por nuk e lejon sekreti tregtar

admin

Kandidati për deputet nga AAK: Veç Ramushi i del hakesh Vuçiqit

admin

​Vuçiq: Haradinaj njeri i rrezikshëm, “Shqipëria e Madhe” kërcënim për të gjithë

admin

Leave a Comment