January 31, 2023
Portali Shprehja

Twitter po përgatit një surprizë – monedha dhe shpërblime për krijuesit e përmbajtjes

Twitter po eksperimenton me një monedhë brenda aplikacionit të quajtur “monedha” për të ndihmuar krijuesit të fitojnë para në platformë.

Funksioni i ri u vërejt nga Jane Manchun Won, një studiuese e aplikacioneve e cila shpesh poston informacione rreth veçorive që ende nuk do të publikohen.

Sipas njoftimeve të tij, “monedha” do të jetë një zgjerim i veçorisë ekzistuese të shpërblimeve dhe këshillave që ka Twitter. Aktualisht nuk ka asnjë fjalë se cilat janë planet e Twitter për monedhat, as kur do të nisë funksioni.

Një opsion “Çmime” është vërejtur gjithashtu, duke i lejuar përdoruesit të përdorin monedhat e përmendura për blerjet brenda aplikacionit. Monedhat janë të ndara në kategori dhe nuk dihet se sa do të jetë çmimi për një monedhë.

Deri më tani, Elon Musk nuk ka njoftuar asgjë në lidhje me monedhat ose veçoritë e çmimeve, por ai shpesh ka përmendur se dëshiron më shumë mënyra që krijuesit e përmbajtjes në Twitter të shpërblehen.

.

Të Ngjajshme

Pekini: Vala e koronavirusit po ulet, rreziku i transmetimit është i ulët

Taravari pret në takim Ambasadorin e ri të OSBE-së, Kilian Wahl

admin

Pas kësaj ore bëni mirë të mos pini kafe

Leave a Comment