June 5, 2023
Portali Shprehja

U godit me pistoletë elektrike nga policia, ndërron jetë 95 vjeçarja

Një 95-vjeçare e cila u godit nga policia  me një pistoletë elektrike në një azil javën e kaluar, ka humbur jetën. Yallambee Lodge është një institucion i kujdesit për të moshuarit në pronësi dhe operim të këshillit, i cili u ndërtua dhe u hap në 1995.

Këshilli operon gjithashtu Snowy River Hostel në Berridale, një tjetër strukturë e kujdesit për të moshuarit e ndërtuar kryesisht përmes kontributeve të komunitetit.

Ngjarja javën e kaluar shkaktoi reagime të shumta dhe zemërim te koncerti.

.

Të Ngjajshme

Për shkak të problemeve teknike, Boeing ka vonuar fluturimin e parë me njerëz të Starliner

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

Leave a Comment